یک توصیه هارواردی برای مذاکره

یک توصیه هارواردی برای مذاکرهدیپاک مالهوترا که از چهره های شناخته شده مذاکره است یک توصیه کاربردی مطرح می کند: به جای "چه" از "چرا" استفاده کنید!

تمرکز روی "آنچه" طرف دیگر مذاکره تقاضا دارد می تواند کار را به بن بست برساند، به جای آن پرداختن به "چرایی" تقاضاهای وی می تواند کارسازتر باشد.

اقتصاد رفتاری و بازاریابی

در آزمایشی برای بررسی رفتار مصرف کننده، چگونگی خرید یک محصول (قوطی سوپ) برای سه دسته از مشتریان مورد آزمون قرار گرفت:

دسته نخست هیچ محدودیتی در خرید نداشتند، دسته دوم تا ٤ قوطی و آخری تا ١٢ قوطی می توانستند خرید کنند.

در شرایط آزمایش و شبیه سازی شده نتایج زیر به دست آمد:

با این همه استرس چه کنیم؟

با این همه استرس چه کنیم؟روز به روز با پیشرفت تکنولوژی، بر استرس زندگی افراد به خصوص افراد شهرنشین در شهرهای بزرگی مثل تهران افزوده می شود. لذا استرس بخش جدایی ناپذیر از زندگی ماست و گریزی از آن نیست، ولی باید راه های کنترل و مقابله با آن را یاد بگیریم.

برخی علائم جسمی ناشی از استرس ممکن است به دلیل بیماری های جسمی و یا داروهایی که مصرف می کنید، بوجود آمده باشند.

خطای وضعیت موجود

خطای وضعیت موجودکانال داران تلگرام نرخ اضافه و کم شدن اعضا را دنبال می کنند، خیلی از آنها که اعضای زیادی دارند می گویند که یکی از زمان هایی که بیشترین خروج از کانال را شاهد هستیم، درست همان زمانی است که یک مطلب جدید در کانال ارسال شده است! دلیل آن چیست؟ می توان این را به "خطای وضعیت موجود" نسبت داد، انسان ها اغلب علاقه مند به حفظ وضعیت موجود هستند و سراغ تغییر نمی روند مگر آنکه محرک جدی برای تغییر بر آنها وارد شود. دلیل آن هم ریسک گریزی انسان هاست، تغییر با زیان های محتمل همراه است، ولی چسبیدن به وضعیت موجود چنین نیست. در تحقیقاتی گفته اند که زیان حاصل از یک حرکت جدید از زیان حاصل از بی عملی بیشتر احساس تاسف را بر می انگیزد.

رفع سوء اثر

بسیار شنیده ایم که برخورد اول بسیار اثرگذار است و تغییر آن کار ساده ای نیست، این برداشت اولیه تا مدتها ماندگار است و اگر دیگران برخورد اول منفی از شما داشته باشد، کارتان سخت می شود.

در این مقاله هاروارد گفته شده است با تمام دشواری ها باز هم می توان به برخی ترفندها به تغییر در تصویر اولیه منفی امیدوار بود:

مهارت‎های ده‎گانه مورد نیاز نیروی کار در سال ٢٠٢٠

مهارت‎های ده‎گانه مورد نیاز نیروی کار در سال ٢٠٢٠موسسه تحقیقاتی دانشگاه فينیکس، موارد ده‎گانه زیر را به عنوان مهارت‎های مورد نیاز نیروی کار در سال ٢٠٢٠ معرفی نموده است:

- درک معانی: توانایی درک عمیق مفاهيم و اهمیت موضوعات تبیین شده 

- هوشمندی اجتماعی: توانایی برقراری ارتباط موثر با دیگران به‎منظور جلب واکنش‎های مناسب و ایجاد تعامل مطلوب با آن‎ها 

- تفکر نوین و انطباقی: توانایی یافتن راه‎حل‎ها و پاسخ‎های بدیع و نوآورانه برای مسائل

تنبلی گروهی چیست؟

تنبلی گروهی چیست؟مهندس فرانسوی به نام رینگلمن که روی کارایی اسب ها کار می کرد دریافت که قدرت حمل بار دو اسب با دو برابر قدرت حمل بار یک اسب برابر نیست. او این مطالعه را به رفتار گروهی انسان ها نیز تعمیم داد.

نتایج جالب توجه بود. اگر دو نفر در یک تیم طناب کشی حاضر شوند هر یک تا ٩٣٪‏ توان خود را به کار خواهند گرفت. اگر طناب کشی بین گروه های سه نفره انجام شود هر یک از اعضاء تیم ٨٤٪‏ توان خود را به کار خواهد گرفت، این عدد در مورد یک تیم هشت نفره برای هر فرد تنها ٤٩٪‏ خواهد بود!

استرس و مضرات آن

استرس و مضرات آناسترس، یک واکنش طبیعی روانی و جسمی به شرایط خوب و بد در زندگی است. ممکن است یک شغل جدید و یا مرگ یکی از دوستان به شما استرس وارد کند.

استرس به خودی خود غیرطبیعی و بد نیست، بلکه چگونگی کنار آمدن با استرس مهم است. اگر شما به سختی استرس را کنترل کنید، به سختی زندگی روزمره خود را سپری خواهید کرد.

فرم تماس

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، ساختمان فرخ

تلفن: 22415606 - 22417383 | فکس: 22406650

ایمیل: info@impactpro.ir

نقشه کروکی آدرس

map