facebook instagram linkedin telegram

واقعیت های تلخ مدیریت!

واقعیت های تلخ مدیریت!١- مدیریت فقط و فقط سیاست است، با صداقت و سادگی کار پیش نمی رود. سیاست ورز خوبی باش.

٢- هرچه موفق تر شوی بیشتر نامحبوب می شوی و دوستان کمتری داری. قرار نیست همه را خشنود کنی.

٣- برای دیگران آنقدر که خودت فکر می کنی جالب و جذاب نیستی، به جای خودت روی آنها تمرکز کن.

ترفندهایی که کسب وکارهای خرد و مصرفی برای بیشتر خرج کردن مشتری به کار می گیرند

ترفندهایی که  کسب وکارهای خرد و مصرفی برای بیشتر خرج کردن مشتری به کار می گیرند١- هدیه رایگان: هیچ چیز در دنیا رایگان نیست، محصول اصلی را با دیگر محصولات مشابه مقایسه کنید، می بینید که هدیه شما شاید خیلی هم گران باشد.

٢- یکی بخر دو تا ببر: مشابه حالت پیشین باید قیمت بالای همان محصول خریداری شده را هم در نظر داشت. البته می شود فرض کرد در نگاه شرکت و از نظر حسابداری این کار به گردش بیشتر موجودی و کاهش ذخیره انبار می انجامد که در شرایط تورمی یا هزینه بالای انبارداری ترفند موثری است.

یک توصیه هارواردی برای مذاکره

یک توصیه هارواردی برای مذاکرهدیپاک مالهوترا که از چهره های شناخته شده مذاکره است یک توصیه کاربردی مطرح می کند: به جای "چه" از "چرا" استفاده کنید!

تمرکز روی "آنچه" طرف دیگر مذاکره تقاضا دارد می تواند کار را به بن بست برساند، به جای آن پرداختن به "چرایی" تقاضاهای وی می تواند کارسازتر باشد.

اقتصاد رفتاری و بازاریابی

در آزمایشی برای بررسی رفتار مصرف کننده، چگونگی خرید یک محصول (قوطی سوپ) برای سه دسته از مشتریان مورد آزمون قرار گرفت:

دسته نخست هیچ محدودیتی در خرید نداشتند، دسته دوم تا ٤ قوطی و آخری تا ١٢ قوطی می توانستند خرید کنند.

در شرایط آزمایش و شبیه سازی شده نتایج زیر به دست آمد:

هنر ارتباط با دیگران یعنی چه؟

هنر ارتباط با دیگران یعنی چه؟همان طور که می دانید، ما بیشتر وقت خود را در زندگی به حرف زدن و ارتباط داشتن با دیگران (مثل اعضای فامیل، دوستان، معلمان، همشاگردی ها، همکاران و حتی دشمنان) سپری می کنیم، و عجیب است که با این وجود زمان کمی را صرف آموختن چگونه صحبت کردن و چگونه گوش دادن می کنیم. از آن جایی که توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران با تمامی سطوح زندگی ما رابطه دارد، بسیار مهم است که این مهارت را کسب کنیم.

با این همه استرس چه کنیم؟

با این همه استرس چه کنیم؟روز به روز با پیشرفت تکنولوژی، بر استرس زندگی افراد به خصوص افراد شهرنشین در شهرهای بزرگی مثل تهران افزوده می شود. لذا استرس بخش جدایی ناپذیر از زندگی ماست و گریزی از آن نیست، ولی باید راه های کنترل و مقابله با آن را یاد بگیریم.

برخی علائم جسمی ناشی از استرس ممکن است به دلیل بیماری های جسمی و یا داروهایی که مصرف می کنید، بوجود آمده باشند.

خطای وضعیت موجود

خطای وضعیت موجودکانال داران تلگرام نرخ اضافه و کم شدن اعضا را دنبال می کنند، خیلی از آنها که اعضای زیادی دارند می گویند که یکی از زمان هایی که بیشترین خروج از کانال را شاهد هستیم، درست همان زمانی است که یک مطلب جدید در کانال ارسال شده است! دلیل آن چیست؟ می توان این را به "خطای وضعیت موجود" نسبت داد، انسان ها اغلب علاقه مند به حفظ وضعیت موجود هستند و سراغ تغییر نمی روند مگر آنکه محرک جدی برای تغییر بر آنها وارد شود. دلیل آن هم ریسک گریزی انسان هاست، تغییر با زیان های محتمل همراه است، ولی چسبیدن به وضعیت موجود چنین نیست. در تحقیقاتی گفته اند که زیان حاصل از یک حرکت جدید از زیان حاصل از بی عملی بیشتر احساس تاسف را بر می انگیزد.

رفع سوء اثر

بسیار شنیده ایم که برخورد اول بسیار اثرگذار است و تغییر آن کار ساده ای نیست، این برداشت اولیه تا مدتها ماندگار است و اگر دیگران برخورد اول منفی از شما داشته باشد، کارتان سخت می شود.

در این مقاله هاروارد گفته شده است با تمام دشواری ها باز هم می توان به برخی ترفندها به تغییر در تصویر اولیه منفی امیدوار بود:

فرم تماس

آدرس: تهران، زعفرانیه، مقدس اردبیلی، ساختمان فرخ

تلفن: 22415606 - 22417383 | فکس: 22406650

ایمیل: info@impactpro.ir

نقشه کروکی آدرس

map